Remarketing scripts

Tuesday, January 27, 2015

Jak przetrwać sesję?!

Student z natury to kombinator.


Po co się uczyć systematycznie, to takie proste pomyślało 80% polskich studentów. Tydzień przed egzaminami, co pilniejsi pojawiają się w bibliotekach i zaczynają się uczyć. Prawdziwe Asy w dziedzinie studiowania odkładają naukę jako tak błahą sprawę na noc przed egzaminem ;)


Drobny poradnik przetrwania sezonu egzaminacyjnego (może przydać się też uczniom :D):

1. Preparaty poprawiające koncentracje, wspomagające uczenie musisz zacząć zażywać regularnie co najmniej dwa tygodnie przed intensywną nauką. Dopiero po takim czasie mogą przynieść rzeczywiście jakieś efekty i usprawnić przyswajanie wiedzy.

2. Rób jak najwięcej ściągawek, podkładek jak zwał tak zwał. Tworząc ściągę automatycznie się uczymy!

3. Ucz się krótkimi interwałami po ok 20-30 minut. Najwięcej zapamiętujemy informacji przyswajanych na początku i na końcu naszych etapów nauki. Robiąc dużo krótkich serii oszukujemy nasz mózg i mamy szanse lepiej przyswoić całą partię materiału.

4. Podczas przerwy od nauki zrób coś kompletnie innego. Czyli jeśli uczyłeś się z książki, w trakcie przerwy posłuchaj muzyki -> działanie na inne zmysły i zmiana bodźców korzystnie wpływa na odpoczynek i przerwy w nauce są efektywniejsze :)

5. Nie zarywaj nocy. Lepiej powtórzyć jeden raz mniej i spać godzinę dłużej niż siedzieć całą noc i iść jak zombie na egzamin. Osobie wypoczętej łatwiej jest się skupić i może przywołać wiedzę ukryta w zakamarkach swojej pamięci. 
Powodzenia!


PS jednak mimo wszystko najskuteczniejsza jest systematyczna nauka cały semestr :D

No comments:

Post a Comment